Centrum Konferencyjne ZAMEK

Szczecinek

Szczecinek to prawdziwy skarb natury Pomorza Zachodniego. Jego usytuowanie w północno-zachodniej Polsce, pośród pięknych jezior i lasów powoduje, że jest to jedno z najpiękniejszych miast regionu.

Zabytkowy Park Miejski, przylegający do jeziora Trzesiecko, przez który przebiegają liczne szlaki rowerowe i piesze to serce miasta i ulubione miejsce rekreacji mieszkańców i turystów. Nad jeziorem zlokalizowany jest jeden z najdłuższych w Europie wyciągów do nart wodnych. Regularnie kursuje biała flota, w tym tramwaj wodny i taksówka, którymi można opłynąć jezioro Trzesiecko i dopłynąć, m.in. na Mysią Wyspę – jedno z najciekawszych miejsc turystycznych miasta.

Szczecinek to miasto kultury, sportu i rekreacji.  W sezonie odbywają się tu koncerty plenerowe, festiwale przyciągające wielotysięczną widownię, w tym Międzynarodowy Festiwal Balonowy, eventy sportowe, wydarzenia kulturalne czy zawody wodniackie - wśród nich jedne z najbardziej znanych w Polsce zawodów wędkarskich Trophy Szczecinek.

Miasto ma do zaoferowania także atrakcje architektoniczne. Secesyjna zabudowa, odrestaurowany Zamek Książąt Pomorskich z nowoczesnym, dwukondygnacyjnym pomostem i zabytkowy ratusz na placu Wolności, przypadną do gustu turystom doceniającym połączenie tradycji z nowoczesnością.

Szczecinek to także idealne miejsce dla miłośników turystyki militarnej, a to za sprawą pozostałości po umocnieniach Wału Pomorskiego, które można zwiedzić w muzeum znajdującym się nieopodal jeziora Trzesiecko.

Do zobaczenia w Szczecinku!