Centrum Konferencyjne ZAMEK

Hotel

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinku będący siedzibą Centrum Konferencyjnego ZAMEK ma za sobą długą historię. W różnych założeniach, przechodząc liczne przebudowy, renowacje, a czasami wręcz odbudowy istnieje w tym samym miejscu od połowy XIV wieku. Pierwotnie budowla wzniesiona przez Warcisława IV znajdowała się na oddalonej o kilkadziesiąt metrów od brzegu jeziora wysepce, którą z lądem łączył drewniany most. Przez wieki, budynek w różnych formach był milczącym świadkiem historii naszego miasta, które w latach 1367-1390 było stolicą niezależnego księstwa szczecineckiego rządzonego przez księcia Warcisława V. Ma też za sobą epizody można by rzec „konferencyjne”. To tu Wielki Mistrz krzyżacki Ulrich von Jungingen w 1409 roku zabiegał o poparcie książąt pomorskich
w zbliżającej się wielkimi krokami wojnie z królem Władysławem Jagiełłą. Kto wie jak potoczyłyby się losy tej części Europy, gdyby Gryfici z większym zdecydowaniem opowiedzieli się po stronie zakonu w sławetnej bitwie pod Grunwaldem. Zaledwie kilka lat później, w 1423 roku do Szczecinka znów zjechali się książęta na spotkanie z mistrzem krzyżackim Pawłem von Russdorfem oraz królem Danii, Szwecji i Norwegii Erykiem I, by po raz kolejny spiskować przeciwko Koronie.

Lata 1606-1610 to okres renesansowej przebudowy zamku zainicjowanej przez księcia Filipa II. Prace powiązane były zapewne z podniesieniem rangi obiektu do tzw. wdowiego wiana książąt zachodniopomorskich. Od tej pory, mimo burzliwej historii lat wojny trzydziestoletniej, rezydentkami na zamku były wdowy po Gryfitach. Jedną z bardziej zasłużonych dla miasta postaci była księżna Jadwiga Brunszwicka, żona księcia Ulryka. Na stałe zamieszkała na zamku w 1623 roku,
a jej hojność i liczne nadania zjednały jej sympatię mieszczan.

Pod wpływem prac melioracyjnych w latach 1780-84 oraz 1866-68 obniżony zostaje poziom tafli wody w jeziorze Trzesiecko, a co za tym idzie wyspa, na której usytuowany był Zamek zmienia się w półwysep. Równocześnie na osuszonych terenach powstaje park w stylu angielskim, który w czasach międzywojennych –
w okresie turystycznej prosperity Szczecinka – powiększony zostaje o ogród różany i muszlę koncertową. W tym czasie przez progi zamku przewija się manufaktura pasów brzusznych, szpital i przytułek.

W połowie lat dziewięćdziesiątych minionego wieku Zamek znajduje się w rękach prywatnego właściciela, w którym pokładana jest nadzieje na przywrócenie mu dawnej świetności. Ostatecznie, jednak wobec jego biernej postawy, Zamek zostaje odkupiony przez miasto. Po gruntownym remoncie współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 w projekcie pod nazwą „Odrestaurowanie zabytkowego skrzydła Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinku na centrum kongresowo-szkoleniowe
z zapleczem gastronomicznym i hotelowym” powstaje Centrum Konferencyjne ZAMEK.

Apartament Rycerski

Apartament Rycerski

to idealne pomieszczenia dla ceniących piękne widoki i dyskretny luksus. Zachwyca zarówno dobór mebli jak i gustownych dodatków.

czytaj dalej
Pokój Ptasznika

Pokój Ptasznika

w tym ciekawym pokoju Gości wita kolorowy Ptasznik, który nadaje pomieszczeniu wyrazisty charakter. Pokój wyposażony jest w dwuosobowe łóżko, a także wygodną rozkładaną kanapę, która z powodzeniem może służyć jako dostawka.

czytaj dalej
Pokój Zielarek

Pokój Zielarek

ten trzyosobowy pokój z trzema pojedynczymi łóżkami wyposażono w obszerną zabudowaną szafę. Pokój utrzymany w spokojnej rudobrązowej tonacji spodoba się zarówno Paniom jak i Panom, a wygodna kanapa umieszczona pod oknem pozwoli gościom na delektowanie się przepięknym widokiem na jezioro Trzesiecko.

czytaj dalej
Pokój Białej Damy

Pokój Białej Damy

dwuosobowy pokój (łoże małżeńskie) z dostawką w postaci wygodnej, rozkładanej kanapy jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Z okien przestronnej łazienki wyposażonej w wannę rozciąga się piękny widok na jezioro Trzesiecko.

czytaj dalej
Pokój Wschodni

Pokój Wschodni

zwany również pokojem Grzymisławy, a to z powodu zdjęć zdobiących ściany, to również pokój dwuosobowy, wyposażony w wygodne podwójne łóżko i jasną, komfortową łazienkę z kabiną prysznicową. Możliwość skorzystania z dostawki.

czytaj dalej

Zapoznaj się z regulaminem